سه شنبه, 09 26th

Last updateD, d M Y ga

کمپین مزرعه سبز ، غذای سبز موسسه کیمیای سبز برگزار شد.

کمپین مزرعه سبز ، غذای سبز موسسه کیمیای سبز 8 بهمن ماه  با حضور اعضای موسسه، متخصصان حوزه کشاورزی و تغذیه و علاقمندان به این حوزه برگزار شد .

 هدف از برگزاری این کمپین در واقع حساس نمودن عموم مردم به تغذیه سالم به عنوان اساسی ترین نیاز انسان و اثرات اجتماعی و اقتصادی آن بر زندگی فردی و اجتماعی افراد  بود .

در این کمپین تلاش شد تا فرهنگ استفاده از غذای سالم و طبیعی به جای استفاده از غذاهای فست فود و صنعتی گسترش پیدا کند.


در واقع جنبش اسلوفود از سال 1989 در مقابله با غذاهای فست فود شکل گرفت و در واقع به این موضوع می پردازد که نه تنها نوع پخت و مواد غذایی اهمیت دارد بلکه به جنبه  های دیگر این موضع نیز، از جمله سلامت آب، خاک، هوا، نحوه کشت و حتی پایداری زندگی اجتماعی می پردازد.

این مراسم با حضور متخصصین، دانشجویان و علاقمندان این حوزه و با حضور خانم دکتر سها مدیر کل محترم اداره استاندارد استان و همچنین اعضای سازمان های مردم نهاد و هیات مدیره خانه برگزار شد.

علاوه بر صحبت در خصوص خصوصیات موادغذایی و عادات غذایی، مسابقه آشپزی با موضوع استفاده از موادغذایی و محصولات محلی، بومی و سالم برگزار شد که پس از داوری به 3 غذای برتر جوایزی اهدا شد .

 

 

رونمایی از کتاب راهنمای سبز

شامل اطلاعات  تولیدکنندگان، فروشندگان و عرصه کنندگان  محصولات و خدمات ارگانیک ، سالم و سبز  تهیه شده توسط موسسه کیمیای سبز

 

 

 

نظرسنجی

فعالیت موسسه زیست محیطی کیمیای سبز را چگونه ارزیابی میکنید؟

آمار بازدید از سایت