سه شنبه, 09 26th

Last updateD, d M Y ga

روز جهانی داوطلب گرامی باد

روز جهانی داوطلبان هر ساله در تاریخ  5 دسامبر مطابق 14 آذر در همه کشور های جهان برگزار شده و به طور قانونی توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته می شود.
در سر تا سر دنيا، گروههاي وسيعي از مردم وقت خود را صرف فعاليتهاي داوطلبانه ميكنند. انگيزة تمامي اين افراد صرفنظر از نوع فعاليتشان، كمك به ديگران مي باشد.سود و نفع فعاليت داوطلبانه به شخص ديگري غير از داوطلب(يعني فرد "كمك جو") مي رسد. پافشاري روي اين مطلب كه فعاليت داوطلبانه صرفاً در قالب سازمانها ( غير انتفاعي و يا خصوصي) صورت گيرد نادرست است مردمي كه وقت و يا پول خود را صرف فعاليتهاي داوطلبانه كرده اند اظهار داشته اند كه رضايت خاطر و اشتياقي كه بدست آورده اند بيش از هزينه (زماني و مالي) است كه پرداخت كرده اند.
بان‌كي‌مون دبير كل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهاني «داوطلب» اعلام كرد كه حضور اين افراد در جوامع بشري بهبود شرايط كشورها را در پي خواهد داشت.
وی خاطر نشان كرد: "ميليون‌ها نفر در سطح جهان، زمان خود را صرف كمك و ياري به ديگران ‌كرده‌اند تا ديگران زندگي بهتري داشته باشند."
اين افراد در بهبود شرايط جهاني، مقابله با جنگ‌ها و شيوع بيماري‌ها و ايجاد صلح و سازش و دستيابي به اهداف توسعه هزاره در كشورها شركت دارند.40 سال پيش مجمع‌ عمومي سازمان ملل متحد برنامه داوطلبان اين سازمان را تاسيس كرد و از آن زمان تاكنون ده‌ها هزار نفر در كشورهاي مختلف جهان و زير پرچم ملل متحد براي كاميابي كشورها به ويژه‌ ملل فقير و درگير جنگ فعاليت مي‌كنند.
جمعيت اين نهاد بين‌المللي هر ساله رو به افزايش است و اميدوارم تمام سكنه زمين روزي به اين نهاد جهاني بپيوندند.
هر فردی می تواند به سهم خود حرکتی انجام دهد تا بتواند در بهبود اوضاع جامعه ی خود نقشی ایفا کرده باشد و شروع این حرکت هرچند کوچک اثرات عظیمی را در پی خواهد داشت .

موسسه کیمیای سبز روز داوطلبان در تمامی عرصه های اجتماعی ،اقتصادی و محیط زیستی را گرامی می دارد.

افتخار ما داوطلب بودن ماست ...

 

نظرسنجی

فعالیت موسسه زیست محیطی کیمیای سبز را چگونه ارزیابی میکنید؟

آمار بازدید از سایت