کمپین مزرعه سبز ، غذای سبز موسسه کیمیای سبز برگزار شد.

کمپین مزرعه سبز ، غذای سبز موسسه کیمیای سبز ۸ بهمن ماه  با حضور اعضای موسسه، متخصصان حوزه کشاورزی و تغذیه و علاقمندان به این حوزه برگزار شد .

هدف از برگزاری این کمپین در واقع حساس نمودن عموم مردم به تغذیه سالم به عنوان اساسی ترین نیاز انسان و اثرات اجتماعی و اقتصادی آن بر زندگی فردی و اجتماعی افراد  بود .

در این کمپین تلاش شد تا فرهنگ استفاده از غذای سالم و طبیعی به جای استفاده از غذاهای فست فود و صنعتی گسترش پیدا کند.

در واقع جنبش اسلوفود از سال ۱۹۸۹ در مقابله با غذاهای فست فود شکل گرفت و در واقع به این موضوع می پردازد که نه تنها نوع پخت و مواد غذایی اهمیت دارد بلکه به جنبه  های دیگر این موضع نیز، از جمله سلامت آب، خاک، هوا، نحوه کشت و حتی پایداری زندگی اجتماعی می پردازد.

این مراسم با حضور متخصصین، دانشجویان و علاقمندان این حوزه و با حضور خانم دکتر سها مدیر کل محترم اداره استاندارد استان و همچنین اعضای سازمان های مردم نهاد و هیات مدیره خانه برگزار شد.

علاوه بر صحبت در خصوص خصوصیات موادغذایی و عادات غذایی، مسابقه آشپزی با موضوع استفاده از موادغذایی و محصولات محلی، بومی و سالم برگزار شد که پس از داوری به ۳ غذای برتر جوایزی اهدا شد .

 

 

رونمایی از کتاب راهنمای سبز

شامل اطلاعات  تولیدکنندگان، فروشندگان و عرصه کنندگان  محصولات و خدمات ارگانیک ، سالم و سبز  تهیه شده توسط موسسه کیمیای سبز

 

 

 

نویسنده مطلب: مریم لطیفی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

749 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>