ارائه آموزش های زیست محیطی در دبستان شکوفه های ایثار به مناسبت روز زمین پاک

کارگروه آموزش موسسه به مناسبت روز زمین پاک  اقدام به ارائه آموزش های زیست محیطی در مدرسه شکوفه های ایثار( مدرسه جامع زیست محیطی ) نمود.

در ابتدا با دانش آموزان گفت و گویی درباره ماهیت این روز و اهمیت آن برای جهانیان با هدف مشخص شدن سطح درک آن ها از مسایل محیط زیستی انجام پذیرفت.سپس کلیپ هایی با تصاویر واقعی ازآنچه که امروز بر روی زمین اتفاق می افتد برای بچه ها پخش شد. دانش آموزان متاثر و متعجب از چهره ویران شده زمین شروع به پرسش و پاسخ درباره درصد تخریب در سطوح ملی و جهانی نمودند.

در مرحله بعد باتوجه به تاثیرات زباله و تفکیک آن بر روی آلودگی ها با آنها صحبت شد و به دو گروه تقسیم شدند و هر کدام از گروه ها موظف شد تا لیستی از اشتباهاتی که در روز در مدرسه و خانه انجام می دهند و سلامت زمین را به خطر می اندازند تهیه کنند و از همان روز تصمیم گرفتند که با کمک به همدیگر این رفتارها را تکرار نکنند، پس از آن برایشان کلیپ انیمیشنی از بازیافت بطری های پلاستیکی پخش شد.

در مرحله بعدی از آموزش، بازی تدارک دیده شده بود که از آن ها خواسته شد تا هرکدام کاغذهایی درباره زمین آلوده و پاک را پیدا کرده و به تصویر مربوط به خودشان برسانند.

در آخرنیز با توضیحاتی درباره شعار امسال درخت برای زمین برنامه به پایان رسید.

مجمع عمومی سازمان ملل، طی یک قطعنامه، ایجاد روز بین‌المللی زمین پاک را خواستار شد و همه ساله از تمام دغدغه مندان و دوستداران محیط  زیست درخواست می‌کند که آگاهی افراد در باره روز جهانی زمین پاک را وسعت بخشند و آن را محترم شمارند. باتوجه به اینکه کره زمین، منزل ما می باشد، باید هرچه در توان داریم انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که همان گونه که مکان بی نظیری برای ما بوده است، برای نسلهای آینده‌ نیز چنین باشد. محوریت برنامه ها و شعار جهانی امسال برای این روز درخت برای زمین (Trees for the Earth) می باشد.

 

با آرزوی روزی که تمام مردم سرزمینمان همواره به یاد داشته باشند که ما تنها یک زمین داریم .یک زمین برای زندگی

سارا ابراهیمی – دبیرکارگروه آموزش موسسه کیمیای سبز

نویسنده مطلب: مریم لطیفی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

858 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>